YMG series
YMG series
| Parameter | Value |
|---|---|
| Salt Spray | 1000h |
| Insulation Resistance | ≥5000MΩ |
| Withstand Voltage | 1500V |
| Mechanical Life | 1000 cycles |
| Operating Temperature | - 55℃ ~ +200℃ |
| Vibration | 10Hz ~ 2000Hz, 196m/s² |
| Shock | Acceleration: 980 m/s² |
| Sealability | Rainproof sealing |