J14A(Low-frequency) J14P(Low-frequency) J14W(Low-magnetic) Series
J14A(Low-frequency) J14P(Low-frequency) J14W(Low-magnetic) Series
| Parameter | Value |
|---|---|
| Rated Current | 3A |
| Contact Resistance | <0.006Ω |
| Insulation Resistance | ≥2000MΩ |
| Withstand Voltage | 800V |
| Mechanical Life | 500 cycles |
| Operating Temperature | - 55℃ ~ +125℃ |
| Vibration | 10Hz ~ 2000Hz, 196m/s² |
| Shock | 980m/s² |