J18 Series
J18 Series
| Parameter | Value |
|---|---|
| Withstand Voltage | 1000V |
| Insulation Resistance | ≥5000MΩ |
| Contact Diameter | 0.76mm |
| Contact Resistance | ≤0.01Ω |
| Rated Current | 2A |
| Operating Temperature | - 65 ~ +125℃ |
| Vibration | 10~2000Hz, 147m/s² |
| Acceleration | 980m/s² |
| Mechanical Life | 1000 cycles |