J30 series

J30 series
| Parameter | Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -55℃ ~ +185℃ |
| Vibration | 10 ~ 2000Hz, 196m/s² |
| Shock | 735m/s² |
| Rated Current | 3A |
| Contact Resistance | ≤10mΩ |
| Insulation Resistance | ≥5000MΩ |
| Dielectric Withstand Voltage | 800V |
| Mechanical Life | 500 cycles |