J30J High & Low current pins mixed series

J30J High & Low current pins mixed series
| Parameter | Value |
|---|---|
| Operating Temperature | - 55℃ ~ +125℃ |
| Vibration | 10~2000Hz, 196m/s² |
| Shock | 735m/s² |
| Rated Current | 3A / 20A |
| Contact Resistance | ≤ 10mΩ |
| Insulation Resistance | ≥ 5000MΩ |
| Dielectric Withstand Voltage | 800V |
| Mechanical Life | 500 cycles |