J63A series

J63A series
| Parameter | Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -55℃ ~ +125℃ |
| Vibration | 10 ~ 2000Hz, 196m/s² |
| Shock | 980m/s², 6ms |
| Rated Current | 1A |
| Contact Resistance | ≤21mΩ |
| Insulation Resistance | ≥5000MΩ @ 100VDC |
| Dielectric Withstand Voltage | 250V |
| Mechanical Life | 500 cycles |