JL24 Series
JL24 Series
| Parameter | Value |
|---|---|
| Rated Voltage | 300V (AC) |
| Rated Current | 1A (φ0.6) |
| Contact Resistance | ≤12.5mΩ |
| Insulation Resistance | 5000MΩ |
| Withstand Voltage | 1000V (AC) |
| Mechanical Life | 500 cycles |
| Operating Temperature | - 65 ~ +125℃ |
| Vibration | 10Hz ~ 2000Hz, 147m/s² |
| Shock | 980m/s² |